مديريت ICT

افشای اسناد پرداخت مالی اریکسون به داعش

افشای اسناد پرداخت مالی اریکسون به داعش

مدیر ارشد اجرایی شرکت اریکسون به تازگی اعتراف کرده است که به احتمال فراوان این شرکت مبالغی را به گروه تروریستی داعش پرداخت کرده است که این امر بر روی نام جهانی این شرکت تاثیری منفی گذاشته است.
 
به گزارش نیوزلن و به نقل از engadget، بوریه اکهلم که مدیر ارشد اجرایی شرکت اریکسون به تازگی در مصاحبه‌ای با روزنامه سوئدی Dagens Industri افشاگری‌های بزرگی انجام داده است که نشان دهنده این است که این شرکت پرداخت‌هایی به داعش داشته است.
 
این پرداخت‌ها بر اساس فعالیت‌های صورت گرفته در منطقه عراق بوده‌اند. بر اساس گزارش‌های منتشر شده درباره این مصاحبه مشخص شده است که مشخص شده است که این شرکت متوجه شده است که هزینه‌های آن‌ها در سال ۲۰۱۸ به صورت غیرمنتظره‌ای افزایش یافته است.
 
هنوز به صورت دقیق معلوم نیست که این هزینه‌ها بابت چه چیزی انجام شده است ولی اکهلم در این باره می‌گوید که بررسی شواهد نشان داده است که این موارد به مناطقی مرتبط می‌شوند که تحت کنترل گروه تروریستی داعش بوده است.
 

افشای اسناد پرداخت مالی اریکسون به داعش

در حقیقت تحقیقات اولیه در این باره در سال ۲۰۱۹ شروع شد و نشان داد که نقاط خاکستری بسیاری در هزینه‌های انجام شده توسط شرکت اریکسون وجود دارد که بسیاری از قوانین این شرکت را زیرپا گذاشته است.
 
کارمندان، فروشندگان و تامین کنندگان فعال در منطقه عراق در مرکز این نقاط خاکستری قرار داشتند و شرکت اریکسون در این باره گفته است که هزینه‌های جابجای که بخش مهمی از این مشکل بودند، بیشتر در راستای شرایط مشکل ساز این بخش بوده‌اند.
 
بیانیسه رسمی در این زمینه می‌گوید: «اریکسون سرمایه فراوانی را در زمینه هزینه و زمان انجام داده است تا کشف کند که این مشکلات چه چیزی هستند. تحقیقات نتوانستند کشف کنند که آیا کارمندی از اریکسون وجود دارد که مستقیما با گروه تروریستی داعش ارتباط مالی داشته است یا خیر.»
 
شایان ذکر است که پس از انتشار این بیانیه، کنسرسیوم بین‌المللی خبرنگاران تحقیقاتی یا ICIJ اعلام کرده است که این شرکت برای رسیدگی به این مشکلات احتمالی با آن‌ها ارتباط برقرار کرده است و نتیجه تحقیقات این کنسرسیوم به زودی منتشر خواهد شد.

مجله خبری نیوزلن

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا