نرم افزار

افزوده شدن لایه‌های صوتی مختلف به ویدیوها در به‌روز رسانی جدید یوتیوب

یوتیوب به دنبال آن است که با افزودن لایه‌های صوتی جدید به ویدیوهای این شبکه اجتماعی، دسترسی غیر انگلیسی زبان‌ها به محتوای این شبکه اجتماعی را آسان‌تر کند.
 
به گزارش نیوزلن و به نقل از  engadget، یوتیوب در تلاش است تا دسترسی به ویدیوها را برای بازدیدکنندگان با مشکلات بینایی و آن دسته از کاربرانی که به زبان انگلیسی تسلط ندارند، ساده‌تر کند. این کمپانی برای شروع در تلاش است تا ترک‌های صوتی مختلف را به ویدیوها بیفزاید.
 
این قابلیت جدید برای بازدیدکنندگان بین المللی و غیر انگلیسی زبان بسیار مفید خواهد بود. علاوه بر این توضیحات ارائه شده در ترک‌های صوتی ویدیوها می‌تواند برای بازدیدکنندگان با مشکلات بینایی نیز مفید باشد. گفته می‌شود که ویژگی یاد شده در فصول آینده به یوتیوب اضافه خواهد شد.
 
زیرنویس گذاری خودکار نیز به زودی رایج‌تر خواهد بود. یوتیوب هم اکنون امکان زیرنویس گذاری خودکار برای هر ویدیوی لایو به زبان انگلیسی را فعال کرده است و این امکان دیگر به آن دسته از ویدیوهایی که حداقل ۱۰۰۰ بازدیدکننده دارند، محدود نیست. این زیرنویس‌های زنده درطی ماه‌های برای ۱۳ زبان دیگر نیز فعال خواهد شد.
 

 

علاوه بر این در اواخر سال ۲۰۲۱ قابلیت زیرنویس گذاری با ترجمه هم زمان نیز برای کاربران اندروید و iOS  که به زبان‌های پشتیبانی شده صحبت می‌کنند، فعال خواهد شد. به این ترتیب کاربران برای مشاهده زیرنویس ویدیوهایی که زبان آنها را متوجه نمی‌شوند، نیازی به استفاده از نسخه دسکتاپ ندارند.
 
علاوه بر این یوتیوب در طی آزمایش‌های خود در ماه‌های آینده به کاربران اجازه می‌دهد که از طریق تلفن همراه خود به جستجوی رونوشت‌ها بپردازند. همچنین این کمپانی در تلاش است تا یک ویرایشگر زیرنویس را در طی ماه‌های آینده برای کاربران خود عرضه کنند.تولید کنندگان محتوا با استفاده از این قابلیت می‌توانند ایجاد زیرنویس‌های ویدیوها را به شخص یا اشخاص معتمد خود بسپارند.
 
این به روز رسانی در این روزها که یوتیوب برای بازدید گرفتن به مخاطب جهانی متکی است، بسیار منطقی به نظر می‌رسد. همچنین تولید کنندگان محتوا با رایج شدن ویدیوهای لایو می‌توانند بدون نیاز به زحمت بیشتر و تنها با استفاده از ویژگی‌های خودکار یوتیوب، ترجمه صحبت‌های خود را به صورت زیر نویس به ویدیوهای زنده در حال پخش خود اضافه کنند. 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا