مديريت ICT

اخراج کارگران معترض آمازون

اخراج کارگران معترض آمازون

گروهی مستقل از کارگران آمازون که عضو جنبش Amazonians United هستند، این شرکت را متهم کرده اند ۴ کارگر در منطقه کویینز را به دلیل حمایت از یک سازمان کارگری اخراج کرده است.
جنبش کارگری Amazonians United مدعی است برای پایان دادن به سلطه مدیریت در محل کار مبارزه می کنند.

طبق گزارش های موجود این گروه اتهاماتی علیه آمازون را در شورای ملی روابط کار آمریکا (National Labor Relations Board) ثبت و ادعا می کنند این شرکت آمریکایی کارگران را به دلیل اعتراض به شرایط استخدامی اخراج کرده است.

به گزارش نیوزلن از مهر، این گروه مدعی است آمازون اقدام مذکور را در جهت سست کردن فعالیت های اتحادیه ای انجام داده است. کارگران در انبارهای آمازون در لانگ آیسلند سیتی و وودزلند در ماه مارس طی یک پیاده روی اعتراضی خواهان افزایش ۳ دلاری دستمزد به ازای هر ساعت و تثبیت بازه های زمانی استراحت به مدت ۲۰ دقیقه شده اند.

براساس گزارش نشریه مادربورد درباره این اعتراض، کارگران آمازون به ازای هر ساعت ۱۵.۷۵ تا ۱۷.۲۵ دلار دستمزد دریافت می کنند و از سوی دیگر مدت زمان استراحت آنها از ۲۰ به ۱۵ دقیقه کاهش یافته است.

کارگران واحدهای آمازون در کویینز نیز درخواست نامه ای را امضا کرده اند و خواهان موارد مختلف از جمله حق نگه داشتن تلفن همراه برای استفاده در مواقع اضطراری شده اند.

جنبش Amazonians United بدون آنکه یک اتحادیه کارگری رسمی باشد، در کل برای ایجاد سیاست های بهتر مبارزه می کند. این جنبش پیش از این نیز مبارزات موفقیت آمیزی درباره تغییراتی در شرایط محل کار و افزایش دستمزدها انجام داده است.

مجله خبری نیوزلن

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا