مديريت ICT

اتحادیه اروپا رسما درخواست کرد که عمر مفید تلفن‌های همراه بیشتر شود

اتحادیه اروپا رسما درخواست کرد که عمر مفید تلفن‌های همراه بیشتر شود

عمر مفید تجهیزات کامپیوتری به صورت دائمی در حال کاهش پیدا کردن است و به نظر می‌رسد که اتحادیه اروپا از این موضوع خسته شده و خواهان بهبود کیفیت تولید است.
 
به گزارش نیوزلن و به نقل از  techradar، بر اساس اطلاعات منتشر شده مشخص شده است که اتحادیه اروپا رسما قصد دارد تا عمر مفید متوسط ۵ ساله برای تلفن‌های همراه هوشمند را به عنوان یک استاندارد برای این صنایع تعیین کند.
 
در طول چند سال اخیر اتحادیه اروپا به صورت پایداری به سراغ کار کردن بر روی قوانین حق تعمیر محصولات و ساده سازی تعمیرات و دسترسی به این خدمات کار کرده است.
 
هدف از این کار این بوده است که گجت‌هایی مانند آیفون ۱۲ و گلکسی اس ۲۱ که نسل‌های بعدی آن‌ها عرضه شده است را بتوان به مراتب ساده‌تر تعمیر کرد و دیگر نیازی نباشد که با عرضه هر نسخه جدیدی دستگاه را عوض کرد.
 

 اتحادیه اروپا رسما درخواست کرد که عمر مفید تلفن‌های همراه بیشتر شود

 
دیدگاه این اتحادیه این است که به جای ایجاد ساختار روانی و مسخره کردن کسانی که تلفن آن‌ها یکی دو نسل از مدل روز عقب است، بهتر است شرکت‌ها به سراغ ارائه قطعات و خدمات مناسب برای تعمیر دستگاه بروند و اجازه استفاده بلند مدت از محصولات را فراهم سازند.
 
هدف اصلی اتحادیه اروپا این است که تا سال ۲۰۵۰ بتوان چرخه جدیدی از ساختار اقتصادی ایجاد کرد. در این چلخه جدید به جای براشت منابع جهات ساخت محصولاتی که در نهایت به زباله تبدیل می‌شوند، این هدررفت برای ساخت نسل‌های بعدی محصولات مورد استفاده قرار بگیرد.
 
حرکت اخیر این اتحادیه در این راستا ایجاد یک متن اولیه قانونی است که سازندگان را مجبور می‌کند تا قطعات مورد نیاز برای تعمیرات را برای ۵ سال پس از عرضه یک تلفن همراه یا تبلت در اروپا در اختیار تعمیرکاران قرار بدهند.
 
این قطعات شامل عدسی دوربین، باتری، پورت شارژ، بلندگو و سایر درگاه‌های مهم دستگاه خواهد بود. همچنین بخشی از این قانون به این امر اشاره دارد که سازندگان حق ندارند تا موجب شوند که عملکرد باتری دستگاه در این بازه زمانی به صورت خودکار کاهش پیدا کند.

مجله خبری نیوزلن

مشاهده بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا