تبلیغات

آیا کوینکس صرافی قابل اعتمادی است؟ بررسی امکانات صرافی کوینکس

معامله‌گران ارزهای دیجیتال زمان بسیاری را به بررسی صرافی‌های فعال در بازار اختصاص می‌دهند. این امر از آن جهت اهمیت دارد که صرافی‌ها محل نگهداری دارایی‌ها و سرمایه معامله‌گران هستند و باید با دقت نسبت به افتتاح حساب در صرافی تصمیم گیری شود. اطمینان از امنیت و بهره‌مندی از امکانات متنوع می‌تواند عوامل مهمی در انتخاب صرافی برای افتتاح حساب معاملاتی باشد.

در این راستا سایت‌های بسیاری به بررسی صرافی‌های فعال بازار‌های مالی اقدام کرده اند. مثلا سایت ایران بروکر به آدرس اینترنتی https://iranbroker.net/exchange/coinex صرافی‌های ارز دیجیتال از جمله صرافی کوینکس را در بوته آزمون قرار داده و از جنبه‌های مختلفی این صرافی را بررسی کرده است.

سایت‌های فعال در حوزه ارزهای دیجیتال با تمرکز بر چالش‌های پیش روی معامله‌گران، با استفاده از تیم‌های تخصصی و با تجربه اقدام به بررسی صرافی‌های فعال کرده و از تمام جهات عملکرد صرافی را مورد بررسی قرار می‌دهند. نظرات کارشناسی منتشر شده می‌تواند تکمیل کننده بررسی‌های شخصی معامله‌گران باشد و به تصمیم‌گیری آگاهانه‌تری برای افتتاح حساب و فعالیت در صرافی منجر شود.

از دیگر سایت‌های اینترنتی که می‌توان اطلاعاتی در مورد صرافی‌های ارز دیجیتال از جمله صرافی کوینکس را کسب کرد، می‌توان نشانی اینترنتی https://www.excoino.com/blog/%D8%B5%D8%B1%D8%A7%D9%81%DB%8C-%DA%A9%D9%88%DB%8C%D9%86%DA%A9%D8%B3 اشاره کرد. در این سایت می‌توانید نظرات کارشناسان و مشتریان سابق این صرافی را مشاهده کرده و در کنار نتایج بررسی‌های شخصی به نتیجه‌گیری کلی در مورد آن دست یابید.

چه ویژگی‌هایی باعث شده است تا صرافی کوینکس مورد توجه کارشناسان بازار ارزهای دیجیتال قرار گیرد؟

ویژگی‌های صرافی کوینکس

با وجود سابقه نه چندان طولانی صرافی کوینکس، عملکرد مناسب این صرافی باعث جلب توجه بسیاری ازمعامله‌گران و کارشناسان بازار ارزهای دیجیتال قرار گرفته است. امکانات متنوع و ابزارهای معاملاتی که فرایند بررسی و تجزیه و تحلیل بازار را برای کاربران تسهیل می‌کند، از ویژگی‌هایی است که در محبوبیت این صرافی تاثیر‌گذار بوده است. در ادامه با تعدادی از این ویژگی‌ها آشنا می‌شویم.

معاملات اهرمی

استفاده از اهرم در معاملات باعث می‌شود معامله‌گر به مبلغی بیش از سرمایه خود دسترسی داشته و معاملات خود را با رقمی بالاتر یا حجمی بیشتر ثبت کرده و از سود بیشتری نیز بهره‌مند شود. اهرم‌ها ابزاری وسوسه کننده برای معامله‌گر است چراکه با استفاده از این ابزار می‌تواند مبلغ سود خود را افزایش دهد اما باید به این نکته توجه شود که استفاده از اهرم همان‌طور که می‌تواند باعث افزایش سود شود، می‌تواند ضرر قابل توجهی را به معامله‌گر تحمیل کند. پس لازم است در استفاده از این ابزار نهایت دقت صرف شود.

سپرده گذاری رایگان

این روش که نوعی درآمدزایی غیر فعال است، کاربر بدون فعالیت پیوسته و مداوم در بازار می‌تواند با استفاده از دارایی‌های راکد خود کسب درآمد داشته باشد. در این حالتمعامله‌گر با استفاده از این امکان، دارایی‌های دیجیتال خود را به صرافی وام می‌دهد و در ازای آن سود ثابت یا متغیری دریافت می‌کند. سود دریافتی می‌تواند در قالب ارزهای دیجیتال به معامله‌گر پرداخت شود.

مشارکت در پروژه‌های بلاک چین

در جهت کمک به پیشرفت پروژه‌های بلاک چین، صرافی کوینکس این امکان را ایجاد کرده است که کاربران با استفاده از دارایی‌های راکد خود در پروژه‌های بلاک چین مشارکت کرده و در سود پروژه شریک شوند.

کارمزدها در صرافی کوینکس

در صرافی کوینکس بسته به معاملات انجام شده و نمادهای معامله شده مبلغ کارمزد متفاوت است. مثلاً در معاملات اسپات کارمزد در دو گروه میکر و تیکر، مبلغ ۰.۲ درصد محاسبه می‌شود. در معاملات فیوچرز رقم کارمزد در حساب‌های میکر ۰.۰۳ و حساب‌های تیکر ۰.۰۵ اعمال می‌شود.

قابل ذکر است که در صورت افزایش حجم معاملات یا نگهداری توکن اختصاصی صرافی کوینکس، مشتری می‌تواند از تخفیف کارمزد در معاملات خود بهره‌مند شود.

توکن اختصاصی صرافی کوینکس

در سال ۲۰۱۹ صرافی کوینکس توکن اختصاصی خود را منتشر کرد. در صورتی‌که کاربر این توکن را در سبد سرمایه‌گذاری خود نگهداری کند می‌تواند از تخفیف ۴۰ درصدی در معاملات بهره‌مند شود.

امنیت در کوینکس

کوینکس برای اطمینان خاطر کاربران خود از امنیت حساب‌های معاملاتی، از راهکارهای متعدد استفاده می‌کند. استفاده از تایید پیامکی یا احراز دو مرحله‌ای و ارسال پیام هشدار ورود به کاربر، از روش‌هایی است که در صرافی کوینکس استفاده می‌شود.

با وجودی که احراز هویت در کوینکس الزامی نیست اما برای دسترسی به برخی امکانات حساب‌های این صرافی مانند سقف برداشت بهتر است احراز هویت پس از افتتاح حساب انجام گیرد.

با وجود تمام تدابیر امنیتی، همیشه خطرات بسیاری در بازار مالی سرمایه کاربران را تهدید می‌کند. برای امنیت بهتر و اطمینان خاطر بیشتر نسبت به محل نگهداری دارایی‌ها، کیف پول‌های افلاین بهترین راه حل را پیش روی سرمایه‌گذاران قرار می‌دهد. به علت عدم اتصال دائم به اینترنت، این کیف پول‌های نسبت به دسترسی‌های غیر مجاز مطمئن‌تر هستند.

حساب دمو در صرافی کوینکس

کوینکس با توجه به نیاز‌های معاملاتی و سطح تجربه و مهارت کاربران خود حساب‌های معاملاتی متنوعی را به کاربران خود پیشنهاد می‌دهد. حساب دمو برای معامله‌گران تازه کاری پیشنهاد می‌شود که تمایل دارند بدون تحمل ریسک با شرایط واقعی معاملات در بازار آشنا شوند. همچنین این حساب برای معامله‌گرانی که قصد آزمون استراتژی جدید معاملاتی در بازار را بدون تحمل ریسک بالا دارند، قابل استفاده است.

به علاوه صرافی‌های ارز دیجیتال انواع حساب‌های معاملاتی متنوعی را در اختیار کاربران قرار می‌دهند تا با هر سطح دانش و سرمایه بتوانند از فرصت های سودآور بازار ارزهای دیجیتال استفاده کنند.

صرافی کوینکس از جمله موسسات خدمات مالی در بازار ارزهای دیجیتال است که توانسته با وجود سابقه عملیاتی کوتاه، نظر بسیاری از کاربران و کارشناسان را به خود جلب کرده است. به‌طوری که در سایت‌های بسیاری می‌توان مطالبی یافت که این صرافی را مورد نقد و بررسی قرار داده‌اند.

امکانات متنوع معاملاتی از جمله شرکت در فرایند استیکینگ ارزهای دیجیتال، مشارکت در پروژه‌های بلاک چین، کارمزد‌های رقابتی و متغیر، راهکارهای امنیتی متنوع از ویژگی‌هایی است که مشتریان بسیاری را به کوینکس جذب کرده است. توجه کونیکس به مخاطبان خود با سطح تجربه و آگاهی‌های مختلف باعث ارائه ابزارهای متنوع به مشتریان توسط این صرافی شده است. در این مطلب با صرافی کوینکس و امکاناتی که پس از افتتاح حساب در این صرافی در دسترس قرار می‌گیرد، آشنا شدیم.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا