مديريت ICT

شکایت توییتر از دولت هند بابت سانسور محتوا

شکایت توییتر از دولت هند بابت سانسور محتوا

دولت هند از دیرباز در زمینه سانسور رسانه‌ای چندان خوشنام نبوده است و به نظر می‌رسد که شرکت‌های بزرگ نیز شروع به مبارزه با این رویکرد کرده و با دولت هند درگیر شده‌اند.
 
به گزارش نیوزلن و به نقل از  techradar، بعد از نزدیک به یک سال از قانون سنگینی که دولت هند برای ساختار فناوری اطلاعات خود تصویب کرده است، توییتر از دولت این کشور شکایتی رسمی را اعلام کرده است تا یکی از نخستین گام‌های مبارزه با این قانون در سطح بین‌المللی شروع شده باشد.
 
نیویورک تایمز به تازگی جزئیاتی درباره این شکایت را مطرح کرده است که بر اساس آن توییتر توانسته است تا در روز سه شنبه هفته گذشته شکایتی را در دادگاه عالی شهر بنگلور در ایالت کارناتاکای هند به ثبت رسانده است.
 
بر اساس این اطلاعات، توییتر اعلام کرده است که این شرکت مجبور بوده است تا بر اساس درخواست رسمی دولت هند مجبور شده است تا تعدادی از حساب‌های کاربری را مسدود کند و حال به خاطر اجبار به انجام این کار از دولت این کشور شکایت کرده است.
 

 شکایت توییتر از دولت هند بابت سانسور محتوا

 
توییتر تنها شکایت خود را مطرح کرده است و پس از تلاش رسانه‌ها برای ارتباط با این شرکت و گرفتن بازخورد و اطلاعات بیشتر، سیاست سکوت را در پیش گرفته است.
 
ارتباط دولت هند و توییتر پیش از این نیز دستخوش تلاطم شده بود و در ماه فوریه سال ۲۰۲۱ بود که دولت هند تهدید کرد که در صورتی که این شرکت محتوای مربوط به تجمع اعتراضی کشاورزان هندی را از این شبکه اجتماعی پاک نکند، تعدادی از کارمندان این شرکت را زندانی می‌کند.
 
دو ماه بعد هم دولت هند دوباره اقدام به اعمال سانسور اجباری کرده بود. در این اقدام هند خواسته بود تا توییتر برای حذف توییت‌هایی که از رویکرد این دولت در مقابله با ویروس کووید ۱۹ را مورد انتقاد قرار داده‌اند اقدام کند.
 
این بار توییتر ساکت نمانده و به صورت رسمی اعلام کرد که این اقدام به هیچ عنوان رفتار درستی نیست. با این وجود با ادامه دار شدن رویکرد این دولت، توییتر رسما شکایت را مطرح کرده و موضوع را به سطح جدیدی از جدیت انتقال داده است.

مجله خبری نیوزلن

مشاهده بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا