مديريت ICT

توییتر اجاره دفتر سانفرانسیسکو را نپرداخته است

توییتر اجاره دفتر سانفرانسیسکو را نپرداخته است

مالک این ساختمان در شکایتی در دادگاه ایالتی کالیفرنیا، اعلام کرد توییتر ۳.۳۶ میلیون دلار اجاره دسامبر برای دفاترش در خیابان استریت شماره ۱۳۵۵ را پرداخت نکرده است.

به گزارش نیوزلن از ایسنا، توییتر از زمانی که توسط ایلان ماسک خریداری شده است، به دنبال کاهش هزینه‌ها بوده است. مالک میلیاردر توییتر، کارکنان این شرکت شبکه اجتماعی را اخراج کرده و پرداخت اجاره دفاتر توییتر در سراسر جهان را متوقف کرده و حاضر نشده است بعضی از صورتحسابهای قبلی مانند اجاره یک جت شخصی را پرداخت کند. این اقدامات در حالی انجام شده است که نخستین موعد پرداخت بدهی ۱۲.۵ میلیارد دلاری که ایلان ماسک برای خرید توییتر زیر بار آن رفته است، به زودی فرا می‌رسد.

این شکایت با ادای شهادت ماسک در یک محاکمه کلاهبرداری سهام در سانفرانسیسکو، همزمان شده است. وی در این دادگاه، از توییتهایی که برای خصوصی کردن تسلا ارسال کرده است، دفاع می‌کند. ماسک قرار است روز سه شنبه برای تکمیل شهادتش به دادگاه برگردد.

بر اساس شکایت تنظیم شده، توییتر بیش از ۴۶۰ هزار فوت مکعب فضا در هشت طبقه این ساختمان اجاره کرده است. شرکت “سری ناین مارکت اسکوئر” اعتبارنامه ای برای ۳.۶ میلیون دلار به عنوان وثیقه دارد که توییتر را ملزم می‌کرد در صورت انتقال کنترل این شرکت، مبلغ آن را به ۱۰ میلیون دلار افزایش دهد. ایلان ماسک اکتبر گذشته توییتر را به مبلغ ۴۴ میلیارد دلار خریداری کرد.

طبق این شکایت، توییتر استدلال کرده که مجبور نبوده است اعتبارنامه را افزایش دهد.

شرکت “سری ناین مارکت اسکوئر” اعلام کرده که از این اعتبارنامه برای اجاره ۳.۳۶ میلیون دلاری دسامبر و بخشی از اجاره ژانویه، برداشت کرده که خط تراز اعتبارنامه را به یک دلار رسانده است.

این شرکت می‌خواهد اجاره پرداخت نشده و حکم دادگاه مبنی بر این که توییتر برخلاف قراردادش، خط اعتبار را به ۱۰ میلیون دلار افزایش نداده است را دریافت کند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، توییتر که واحد روابط عمومی خود را منحل کرده است، در این باره حاضر نشد اظهارنظر کند.

مجله خبری نیوزلن

مشاهده بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا