zoomit

گوگل حق اشتراک پلی استور را از ۳۰ به ۱۵ درصد کاهش می‌دهد

گوگل پیش‌تر درازای خرید اشتراک دوازده ماهه، تخفیفی در نظر گرفته بود، اما حالا تصمیم گرفته است تا هزینه‌های پرداختی را برای همه توسعه‌دهندگان در فروشگاه گوگل پلی کاهش دهد.

به گزارش bleepingcomputer، این تخفیف شامل همه برنامه‌نویسانی می‌شود که برنامه‌های پولی معرفی می‌کنند یا خدمات دیجیتالی درون‌برنامه‌ای ارائه می‌دهند.

گوگل اعلام کرده است که با حذف توسعه‌دهندگان برنامه‌های رایگان یا افرادی که از روش‌های غیرمستفیم درآمد کسب می‌کنند، تقریبا سه درصد از توسعه‌دهندگان شامل این تخفیف خواهند شد.

با این تغییر نود و نه درصد از توسعه‌دهندگان اندروید که کالا یا خدمات دیجیتالی می‌فروشند، پنجاه درصد کمتر کارمزد خواهند داد.

کارمزد ۱۵ درصدی برای توسعه‌دهندگان نوپایی که برای در سال اول معرفی برنامه خود اولین‌بار یک میلیون دلار درآمد کسب کرده‌اند و کارمزد ۳۰ درصدی برای سال‌های بعدی؛ این کار به توسعه‌دهندگان کوچکتر کمک خواهد کرد تا کسب‌و‌کار خود را گسترش دهند؛ علاوه بر این، کارمزد ۱۵ درصدی باعث حفظ بلند‌مدت مشترکین خواهد شد.

در کنار این کاهش حق اشتراک، با توجه به هزینه‌های بالا برای تولیدکنندگان محتوا، گوگل از برنامه‌های کتاب الکترونیک و پخش موسیقی نیز تنها ۱۰ درصد هزینه دریافت می‌کند.

گوگل در بیانیه‌ای این کاهش حق اشتراک را پاسخی به درخواست‌های توسعه‌دهندگان و مصرف‌کنندگان عنوان کرد.

شرکت‌های بزرگی از جمله مایکروسافت و اسپاتیفای و همچنین استارتاپ‌های کوچک‌تر از شیوه دریافت کارمزد گوگل پلی انتقاداتی مطرح و گوگل را به نقض قوانین ضد انحصار در سراسر جهان متهم کرده بودند. آن‌ها معتقدند که کارمزدهای بالا، گزینه‌های انتخابی مشتریان را محدود می‌کند و باعث افزایش قیمت برنامه‌ها می‌شود.

شاید بتوان این اقدام گوگل را پیشنهاد مصالحه‌ای در پاسخ به این انتقادات دانست.

حالا باید دید توسعه‌دهندگان چه واکنشی نشان می‌دهند، آیا نتایج حاصل از این کاهش کارمزد هزینه‌های را برای مصرف‌کنندگان نیز کاهش خواهد داد؟

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا