zoomit

گوگل از آینده جستجو رونمایی کرد: Multisearch و Scene Exploration 

گوگل از آینده جستجو رونمایی کرد: Multisearch و Scene Exploration 

تا به حال با خود فکر کرده‌اید چه قدر خوب می‌شد اگر می‌توانستیم در دنیای واقعی، برای پیدا کردن چیزی که دنبالش هستیم کلید Ctrl + F را فشار دهیم، درست شبیه وقتی که در کامپیوتر برای پیدا کردن بخشی از متن از این میانبر استفاده می‌کنیم؟

گوگل در جریان رویداد توسعه‌دهندگان امسال از قابلیتی به نام Scene Exploration به‌عنوان بخشی از ابزار هوش مصنوعی گوگل لنز رونمایی کرد که دقیقاً همین امکان را به‌زودی دراختیار کاربران قرار می‌دهد.

قابلیت Scene Exploration گوگل لنز با استفاده از بینایی ماشین به کاربر اجازه می‌دهد با استفاده از دوربین گوشی و چرخاندن آن به اطراف، اشیا و محصولات نزدیک خود را شناسایی کند. لنز سپس به‌طور خودکار درباره‌ی محصولات شناسایی شده در تصویر، اطلاعات مفیدی به کاربر نمایش می‌دهد تا براساس آن تجربه جستجوی خود را بهبود بخشد.

مثالی که گوگل برای این قابلیت زد، نمایی از درون لنز دوربینی در فروشگاه را نشان می‌داد که متعلق به کاربری بود که دنبال نوعی شکلات خاص در قفسه‌ها می‌گشت. لنز تمام گزینه‌های روی قفسه را بررسی کرده و به کاربر امتیازی که دیگران به آن محصولات داده بودند، به همراه نوع شکلات و دیگر مواد به کار رفته در آن را نمایش می‌داد. مثلا اگر کاربری به بادام زمینی حساسیت داشته باشد، می‌تواند به کمک قابلیت Scene Exploration در لحظه اطلاعات نوشته شده روی بسته‌بندی شکلات‌ها را در دوربین گوشی خود تماشا کند و بدون اتلاف وقت و سردرگمی، شکلات مورد نظر خود را از قفسه بردارد.

این مطلب در حال به‌روزرسانی است…

مجله خبری نیوزلن

مشاهده بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا