zoomit

پیکسل ۷ و پیکسل ۷ پرو صرفاً از اپلیکیشن‌های ۶۴ بیتی پشتیبانی می‌کنند

پیکسل ۷ و پیکسل ۷ پرو صرفاً از اپلیکیشن‌های ۶۴ بیتی پشتیبانی می‌کنند

براساس آنچه XDA Developers می‌نویسد، پیکسل ۷ و پیکسل ۷ پرو اولین گوشی‌های اندرویدی دنیا هستند که صرفاً از اپلیکیشن ۶۴ بیتی پشتیبانی می‌کنند. در ابتدا گفته شده بود که پیکسل‌های جدید به‌طور مشابه صرفاً به نسخه‌ی ۶۴ بیتی اندروید ۱۳ مجهزند، اما بعدا مشخص شد که اندروید ۱۳ در این دو گوشی صرفاً از نوع ۶۴ بیت نیست.

مقاله‌های مرتبط:

  • پیکسل ۷ پرو و پیکسل ۷ گوگل با طراحی جذاب، تراشه اختصاصی و تمرکز ویژه بر نرم‌افزار رونمایی شدند
  • برترین دوربین در صنعت موبایل؛ پیکسل ۷ پرو بالاتر از آیفون ۱۴ پرو به صدر رتبه‌بندی DXOMark تکیه زد

بدین ترتیب دارندگان گوشی‌های پیکسل ۷ و پیکسل ۷ پرو گوگل نمی‌توانند اپلیکیشن‌های ۳۲ بیتی نظیر نسخه‌ی قدیمی Jetpack Joyride یا Flappy Bird را روی گوشی خود نصب کنند.

کارشناسان می‌گویند تراشه‌ی تنسور نسل دوم که در پیکسل‌های جدید حضور دارد می‌تواند از اپلیکیشن‌های ۳۲ بیتی پشتیبانی کند. گوگل عملاً می‌توانست اجرای اپلیکیشن‌های ۳۲ بیتی را در پیکسل‌ ۷ و پیکسل ۷ پرو امکان‌پذیر کند، اما در نهایت تصمیم گرفت چنین کاری انجام ندهد.

تمرکز بر اپلیکیشن‌های ۶۴ بیتی مزایای زیادی دارد، اما اکثر این مزایا توسط فردی که به‌عنوان کاربر از گوشی استفاده می‌کند قابل‌رؤیت نیست. البته کاربر همچنان شاهد بالا رفتن امنیت و بهبود عملکرد اپلیکیشن خواهد بود.

از سال ۲۰۱۹ تاکنون گوگل تمامی توسعه‌دهندگان را مجبور کرده است نسخه‌ی ۶۴ بیتی اپلیکیشن خود را در پلی استور منتشر کنند. این شرکت از سال گذشته پشتیبانی از اپلیکیشن‌هایی را که صرفاً نسخه‌ی ۳۲ بیتی دارند متوقف کرد. بنابراین کاربران پیکسل‌های جدید از لحاظ پشتیبانی اپلیکیشن با مشکل خاصی مواجه نخواهند شد.

مجله خبری نیوزلن

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا