zoomit

وزیر بازرگانی آمریکا: تحریم‌های هواوی اثرگذار بوده‌اند

وزیر بازرگانی آمریکا: تحریم‌های هواوی اثرگذار بوده‌اند

جینا ریماندو، وزیر بازرگانی ایالات متحده، می‌گوید پردازنده‌ی چینی استفاده‌شده در گوشی هواوی میت ۶۰ پرو به اندازه‌ی پردازنده‌های آمریکایی پیشرفته نیست و این موضوع نشان می‌دهد که تحریم‌های آمریکا علیه هواوی اثرگذار بوده‌اند.

بر اساس گزارش رویترز، هواوی که از سال ۲۰۱۹ وارد فهرست سیاه وزارت بازرگانی آمریکا شده است، سال گذشته با رونمایی میت ۶۰ پرو همه‌ی دنیا را متعجب کرد. آن گوشی هواوی به پردازنده‌ی ۵G جدیدی به نام کرین ۹۰۰۰s با لیتوگرافی نسبتاً جدید مجهز بود و سریعاً به نماد پیشرفت تکنولوژیک چین تبدیل شد.

رونمایی میت ۶۰ پرو از سوی تحلیلگران به‌عنوان اقدامی برای تحقیر جینا ریماندو توصیف شد، چون وزیر بازرگانی آمریکا در زمان رونمایی میت ۶۰ پرو به چین سفر کرده بود؛ بااین‌حال ریماندو کاملاً با این ذهنیت مخالف است.

مقاله‌های مرتبط

وزیر بازرگانی آمریکا در بخشی از مصاحبه‌ی جدیدش گفت: «این قضیه به من نشان می‌دهد که تحریم‌های آمریکا در حال اثرگذاری هستند چون آن پردازنده به خوبی پردازنده‌های آمریکایی نیست و سال‌ها با آنچه ما در ایالات متحده داریم، فاصله دارد. ما پیچیده‌ترین قطعات نیمه‌هادی دنیا را داریم، اما چین ندارد.»

هواوی در روزهای اخیر گوشی‌های سری پیورا ۷۰ را نیز با پردازنده‌ی اختصاصی رونمایی کرده است. بررسی‌های اولیه نشان می‌دهند که پردازنده‌ی به‌کاررفته در پیورا ۷۰ عملکردی در سطح پردازنده‌های میان‌رده‌ی امروزی دارد.

منبع : زومیت

مشاهده بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا