بدافزار

هشدار: مراقب تروجان در قالب برنامه‌های Cleaner باشید

هشدار: مراقب تروجان در قالب برنامه‌های Cleaner باشید

این تروجان بانکی معروف، به نام SharkBot این بار در قالب آنتی ویروس و برنامه‌های cleaner ظاهر شده است.
Fox-I گروه NCC در گزارشی اعلام کرد: این تروجان برای نصب خودکار بدافزار Sharkbot به مجوزهای Accessibility متکی نیست و در واقع از قربانی خواسته می‌شود که اپلیکیشن‌های مخرب را به عنوان یک به‌روزرسانی جعلی برای آنتی‌ویروس خود نصب کنند تا در برابر تهدیدات محافظت شوند. این اپلیکیشن‌ها عبارت است از Mister Phone Cleaner  (بیش از ۵۰,۰۰۰ مرتبه دانلود) و   Kylhavy Mobile Security  (بیش از ۱۰,۰۰۰ مرتبه دانلود).

به گزارش نیوزلن از ایسنا، Droppersها به منظور رها کردن نسخه جدید تروجان SharkBot طراحی شده‌اند که دارای مکانیزم ارتباطی به‌روز شده کنترل و فرمان  (C2)، الگوریتم تولید دامنه  و یک پایگاه کد کاملا بازسازی شده است.

طبق اعلام مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیاتی رخدادهای رایانه ای، به گفته Fox-IT، نسخه جدیدتر این تروجان (۲.۲۵) که در آگوست ۲۰۲۲ کشف شده است عملکردی را جهت حذف کوکی‌ها در هنگام ورود قربانیان به حساب‌های بانکی خود ارائه می‌دهد.

از جمله قابلیت‌های مخرب این تروجان می‌توان به موارد جمع آوری و سرقت اطلاعات حساب بانکی کاربر، ورود غیرمجاز به سیستم،  انجام نقل و انتقالات جعلی وجوه با استفاده از سیستم انتقال خودکار (ATS، رهگیری پیامک ها اشاره کرد.

مجله خبری نیوزلن

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا