کسب و کار

راهنمای انتخاب کولر آبی بر اساس متراژ

راهنمای انتخاب کولر آبی بر اساس متراژ

—————- رپرتاژ آگهی —————–

در صورت خرید کولر آبی نامتناسب با متراژ‌ و انتخاب ظرفیت نامناسب یا محیط به‌خوبی خنک نمی‌شود یا مصرف انرژی افزایش می‌یابد. اگر ظرفیت کولر آبی کم‌تر از متراژ ساختمان باشد، باید مدت زمان طولانی‌تری کار کند و محیط به‌خوبی خنک نمی‌شود؛ بنابراین در‌صورت انتخاب کولر آبی متناسب با متراژ علاوه‌بر تهویه مناسب، مصرف انرژی نیز کاهش می‌یابد. با‌توجه‌به اهمیت مصرف بهینه انرژی و جلوگیری از صرف هزینه‌ و زمان برای تعمیرات و نگهداری از کولر در این مقاله شما را با نکات مهم انتخاب کولر آبی بر‌اساس متراژ‌ آشنا خواهیم کرد. بعد از مطالعه این مقاله به سوالات مهم شما نظیر «کولر آبی ۳۵۰۰ برای چه متراژی مناسب است» به‌طورکامل پاسخ داده می‌شود.
 

نحوه محاسبه ظرفیت کولر آبی بر‌اساس متراژ؛ اولین قدم محاسبه ابعاد ساختمان

برای محاسبه ظرفیت کولر آبی بر‌اساس متراژ از فرمول معینی استفاده می‌شود. در این فرمول ابتدا باید طول و عرض محیط داخلی ساختمان اندازه‌گیری شود. سپس برای به‌دست آوردن اندازه مساحت ساختمان باید طول را در عرض ضرب کنید. اندازه به‌دست آمده با واحد مترمربع است؛ بنابراین متر مربع باید به فوت مکعب تبدیل شود.‌ برای انجام این کار مساحت ساختمان را به عدد ۰.۰۲۷ تقسیم کنید.
بعد از برآورد مساحت ساختمان نوبت به محاسبه ظرفیت کولر آبی می‌رسد. در ادامه با فرمول این محاسبه آشنا خواهیم شد. به‌این‌ترتیب انتخاب کولر آبی بر حسب متراژ به‌درستی صورت می‌گیرد و برای اطلاع از قیمت کولرآبی سراغ مدل‌هایی با ظرفیت مورد‌نظرتان خواهید رفت.
 

راهنمای انتخاب کولر آبی بر اساس متراژ

 

فرمول محاسبه کولر آبی مناسب متراژ؛ اندازه‌گیری بر‌اساس واحد CFM

برای به‌دست آوردن ظرفیت مناسب کولر آبی پشت‌بامی یا کولر ابی ایستاده باید مقدار متراژ ساختمان با واحد فوت مکعب را در ارتفاع فضای داخلی خانه تا سقف ضرب کنید. با‌توجه‌به اینکه واحد ظرفیت کولر آبی فوت مکعب بر دقیقه (CFM) است. محاسبه ظرفیت کولر نیز براساس واحد CFM صورت می‌گیرد. معمولا ارتفاع کف تا سقف در خانه‌هایی ایرانی بین ۲ تا ۲.۵ متر است؛ بنابراین با‌توجه‌به این توضیحات فرمول محاسبه کولر آبی متناسب با متراژ به شرح زیر است:‌
***مساحت ساختمان بر حسب متر مربع ÷ ۰.۰۲۷ * ۲ ( ارتفاع خانه)***
به‌عنوان مثال اگر متراژ خانه ۵۰ متر مربع باشد ابتدا باید ۵۰ متر مربع را به عدد ۰.۰۲۷ فوت مکعب تقسیم کنید. جواب به‌دست آمده از این عمل ۱.۸۵۱ خواهد بود. در مرحله بعد عدد ۱.۸۵ را باید در ارتفاع خانه (۲ متر) ضرب کنید. حاصل ضرب این اعداد در هم ۳.۷۰۳ CFM می‌شود. با‌توجه‌به این مثال برای یک خانه با مساحت ۵۰ مترمربع کولری با ظرفیت ۳.۵۰۰ بهترین انتخاب است. توجه داشته باشید که عدد به‌دست آمده حداکثر قدرت سرمایش را نشان می‌دهد؛ بنابراین کولرهایی با ظرفیت کمتر همچون کولر آبی ۲۰۰۰ و ۳۰۰۰ هم برای خنک کردن خانه یا شرکت‌هایی با ابعاد ۵۰ متر‌مربع مناسب هستند.
 

جدول انتخاب کولر آبی بر‌اساس متراژ‌های مختلف ساختمان

علاوه‌بر متراژ ساختمان، عواملی همچون گرمایی یا سرمایی بودن افراد نیز روی انتخاب ظرفیت کولر آبی تاثیرگذار خواهند بود؛ اما توجه داشته باشید که تا جای ممکن از انتخاب کولر آبی با ظرفیت پایین‌تر نسبت به متراژ ساختمان خودداری کنید. این موضوع باعث فشار بیشتر به دستگاه برای خنک کردن محیط، مصرف بالای انرژی و در نتیجه خرابی دستگاه خواهد شد. برای سهولت انتخاب در جدول پایین ظرفیت مناسب انتخاب کولر آبی سلولزی بر اساس متراژ و کولرهای پوشالی را مورد بررسی قرار داده‌ایم:

راهنمای انتخاب کولر آبی بر اساس متراژ

با‌توجه‌به اینکه کولرهای آبی صنعتی برای فضاهایی با متراژ بالاتر مورد استفاده می‌گیرند، ظرفیت بیشتری نسبت به کولرهای آبی پشت‌بامی و پرتابل دارند. در نتیجه قیمت کولر آبی صنعتی به نسبت قیمت کولرهای آبی خانگی بالاتر است.
 

راهنمای انتخاب کولر آبی بر اساس متراژ

 

دریافت مشاوره از اپسیلون کالا؛ مرجع مطمئن برای انتخاب کولر آبی بر‌اساس متراژ

در این مقاله با نحوه انتخاب کولر آبی بر اساس متراژ آشنا شدیم. خرید کولر آبی با ظرفیت کمتر یا بیشتر نسبت به متراژ ساختمان در هر صورت کار اشتباهی است و منجر‌به مصرف بیشتر انرژی می‌شود. همچنین با‌توجه‌به فشار بالایی که به دستگاه وارد می‌شود، عمر مفید کولر آبی کاهش یافته و دفعات نیاز به تعمیر افزایش می‌یابد. علاوه‌بر متراژ، در نظر گرفتن عواملی همچون نقشه کانال‌کشی ساختمان یا تعداد و اندازه دریچه‌های کولر،‌ آب‌وهوای منطقه، محل قرارگیری و نصب کولر آبی و مقدار نورگیر بودن ساختمان برای انتخاب ظرفیت کولر آبی مناسب برای خانه یا محل کار مهم هستند. 
برای جلوگیری از این مشکلات و اطلاعات از متراژ مناسب برای کولر آبی می‌توانید از کارشناسان فروش در فروشگاه‌های معتبر راهنمایی بگیرید. دریافت مشاوره یکی از راهکارهای مفید برای خرید مطمئن کولر آبی متناسب با متراژ محسوب می‌شود. فروشگاه اپسیلون کالا با تنوع بالای محصولات از برندهای تجاری مختلف مرجع مطمئن و معتبری برای دریافت اطلاع از ظرفیت مناسب کولر آبی با متراژ و بررسی قیمت هر مدل محسوب می‌شود. از طریق شماره ۰۲۱۶۵۲۲۷۲۱۱ می‌توانید با کارشناسان در تماس باشید یا به سایت اپسیلون کالا به آدرس epsilonkala.com مراجعه کنید.
 

مشاهده بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا