zoomit

تماشا کنید: ویدئو تبلیغاتی اپل چگونگی ایجاد جلوه‌های هالیوودی با دوبین آیفون ۱۳ پرو را برجسته می‌کند

در هیاهوی رونمایی از مدل‌های مک‌بوک پرو ۲۰۲۱، خانواده آیفون ۱۳ کمی به حاشیه رانده شده‌اند و خبرهای زیادی از آن‌ها منتشر نمی‌شود. بااین‌حال، غول دنیای فناوری تصمیم گرفته با ارائه ویدئو تبلیغاتی جدیدی با عنوان «Shot by iPhone 13 Pro»، ویژگی‌های دوربین مدل‌های پرو آیفون ۱۳ را برجسته کند و نشان دهد که چگونه می‌توانید از ابزارهای ارائه‌شده در گوشی هوشمندتان جلوه‌های هالیوودی را در فیلم‌هایتان ایجاد کنید.

به‌طور کلی، یکی از برجسته‌ترین ویژگی‌های سری آیفون ۱۳ به دوربین آن‌ها مرتبط می‌شود. کوپرتینویی‌ها با بهره‌گیری از تراشه بسیار قدرتمند A15 و الگوریتم‌های پردازشی بسیار پیشرفته توانسته‌اند بهبودهای درخور توجهی را در بخش عکاسی و فیلم‌برداری ایجاد کنند. حالت سینمایی یک مثال بارز در این زمینه است؛ زیرا حالت بوکه را هنگام فیلم‌برداری یا بعد از آن هنگام ویرایش کلیپ‌ها ارائه می‌دهد.

ویدئو یادشده جلوه‌های ویژه‌ای را نشان می‌دهد که مانند تیزری برای فیلم‌های علمی و تخیلی با بودجه هنگفت به نظر می‌رسد؛ اما درواقع در آیفون ۱۳ پرو ضبط شده و نکته جالب این است که جلوه‌های ویژه نیز با استفاده از رایانه ایجاد نشده‌اند! به‌عنوان مثال، ابرهایی که در یک صحنه مشاهده می‌شوند با استفاده از پشم‌شیشه بالش و جلوه‌های دیگر، مانند مواردی که برای نشان دادن هایپر اسپید استفاده می‌شد، با استفاده از آب و چراغ‌های رنگی ایجاد شده‌اند.

تماشا در یوتیوب

به‌طور کلی، تمام صنحه‌های این ویدئو تکنیک‌ها بسیار ساده، اما خلاقانه‌ای تصویربرداری شده است که شاید کم‌تر کسی متوجه شود که بدون جلوه‌های کامپیوتر‌ی و تنها با آیفون ایجاد شده‌اند. البته نباید قابلیت‌های فیلم‌برداری آیفون‌های جدید نیز غافل شد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا