مديريت ICT

ایلان ماسک با ۲۸۷ میلیارد دلار ثروتمندترین انسان تاریخ شد!

ایلان ماسک، کارآفرین و موسس شرکت‌های تسلا و اسپیس‌اکس با حدود ۲۸۷ میلیارد دلار ثروتمندترین انسان در تاریخ شد.

به گزارش نیوزلن و به نقل از بی‌بی سی، ارزش دارایی‌هایی او فقط در روز دوشنبه پس از افزایش ۱۲،۷ درصدی سهام شرکت خودروسازی تسلا ۳۶ میلیارد دلار افزایش یافت. ارزش کل سهام تسلا هم با این جهش عدد هزار میلیارد دلار را پشت سر گذاشت.

دلیل جهش سهام تسلا این است که شرکت اتوموبیل کرایه هرتز اعلام کرد که برای ایجاد ناوگان الکتریکی خود ۱۰۰ هزار خودرو تسلا تا پایان سال ۲۰۲۲ سفارش داده است.

رشد یک روزه ثروت ایلان ماسک بزرگترین جهش در تاریخ شاخص میلیاردرهای بلومبرگ و برابر با دارایی خالص سی و چهارمین فرد ثروتمند جهان بود. بر اساس گزارش بلومبرگ، ثروت او تقریباً ۱۰۰ میلیارد دلار از جف_بزوس، که پیشتر پولدارترین فرد جهان بود، بیشتر شده است. بزوس، موسس آمازون تا روز دوشنبه ۱۹۳ میلیارد دلار ثروت داشت.

بر اساس آمار بانک جهانی ثروت ایلان_ماسک به تنهایی از تولید ناخالص کشورهایی مانند فنلاند، کلمبیا و پاکستان در سال ۲۰۲۰ بیشتر است. بانک جهانی ارزش تولید ناخالص ملی ایران در این سال را ۱۹۱ میلیارد و ۷۱۸ میلیون دلار برآورد کرده است که ۹۶ میلیارد کمتر از ارزش دارایی‌های ایلان ماسک است.

نشریه فوربس اعلام کرده است که او احتمالاً ثروتمندترین فردی است که تا به حال روی این کره زمین زیسته است. او از هر میلیاردری که فوربس تا به حال ردیابی کرده است، ثروتمندتر است. ثروت ماسک از مجموع دارایی‌های لری پیج، بنیانگذار گوگل (رتبه ۶ فهرست ثروتمندان) و مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیسبوک (شماره ۷) بیشتر است.
 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا