سيستم عامل

استقبال ۱۲۰ میلیونی از سیستم عامل HarmonyOS هواوی

طبق اعلام مدیر ارشد عملیاتی هواوی، آقای He Gang، تعداد دستگاه‌های مجهز به HarmonyOS از مرز ۱۲۰ میلیون عبور کرده است. آنطور که پیداست استقبال از سیستم عامل هارمونی هوآوی بسیار بهتر از برآوردها بوده و حالا هواوی به جای ۳۰۰ میلیون دستگاه، دستیابی به ۴۰۰ میلیون دستگاه مجهز به HarmonyOS را به عنوان هدف خود برای سال ۲۰۲۲ تعیین کرده است.

هم زمان با رکورد شکنی HarmonyOS، این سیستم عامل جدید برای محصولات بیشتری؛ از جمله مدل‌های قدیمی‌تر ارائه می‌شود. در تازه‌ترین آنها هواوی بتای بسته HarmonyOS 2 را برای ۱۰ محصول دیگر، شامل مدل‌های لیست زیر آغاز کرده است:
•    Huawei P10
•    Huawei P10 Plus
•    Huawei Mate 9
•    Huawei Mate 9 Pro
•    Huawei Mate 9 Porsche Design
•    Huawei nova 3
•    Huawei Enjoy 9 Plus
•    Huawei Tablet M5 10.8
•    Huawei Tablet M5 Pro 10.8
•    Huawei Tablet M5 8.4

دلایل موفقیت سیستم عامل HarmonyOS
در حالی که اندروید و iOS تقریباً تمامی گوشی‌ها و تبلت های هوشمند دنیا را به تصاحب خود در آورده بودند، هوآوی چند سال قبل توسعه نسل بعدی سیستم عامل‌ها را شروع کرد که امروزه حاصل آن را به روشنی می‌بینیم.
 

HarmonyOS با وجود استفاده آسان و رابط کاربری که هرکسی به راحتی می‌تواند با آن کار کند، نوآوری‌های بی بدیلی را با خود به بازار آورده است. این سیستم عامل از ابتدا برای ایجاد ارتباط یکپارچه میان وسایل مختلف چون گوشی هوشمند، تبلت، لپ تاپ، تلویزیون هوشمند و وسایل هوشمند طراحی شده است و به همین دلیل یک تجربه بسیار غنی‌تر را نسبت به استفاده از دستگاه‌هایی با سیستم عامل متفاوت ارائه می‌کند.
 

HarmonyOS حتی برای توسعه دهندگان هم انقلابی نو محسوب می‌شود و توسعه اپلیکیشن و بازی را بسیار آسان‌تر کرده است. همین ویژگی بی بدیل HarmonyOS باعث شده صدها هزار توسعه دهنده به سرعت از آن حمایت کنند و شاهد رشد روز افزون اپلیکیشن و بازی‌های HarmonyOS هستیم.

این سیستم عامل در کنار ارائه یک تجربه غنی‌تر و امکان متصل کردن وسایل مختلف به یکدیگر، بسیار روان‌تر و امن‌تر از اندروید است. هارمونی او اس از یک موتور مخصوص برای کاهش تأخیر در انجام کارها بهره می‌برد که با تشخیص هوشمندانه اولویت پردازش‌ها و استفاده بهینه‌تر از منابع سخت افزاری، موجب افزایش سرعت انجام کارها می‌شود. به گفته هواوی اپلیکیشن ها در هارمونی او اس ۲۵.۷ درصد سریع‌تر اجرا می‌شوند که که به وضوح قابل چشم پوشی نیست.
 

HarmonyOS نه تنها بهتر، سریع‌تر و روان‌تر از اندروید است؛ بلکه امن‌تر است. هواوی در طراحی این سیستم عامل از همان ابتدا توجه کاملاً ویژه‌ای به امنیت داشته است و هارمونی او اس از قابلیت‌های امنیتی نوینی بهره می‌برد.
سیستم عامل HarmonyOS هوآوی ده‌ها قابلیت جدید و نوآوری دیگر با خود دارد که باعث استقبال گسترده کاربران از آن شده و به گواه پایگاه ۱۲۰ میلیونی کاربران آن، سومین سیستم عامل بزرگ دنیای گجت های هوشمند است.
 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا